Denna webbplats använder cookies. När du går vidare på icopalentreprenad.se godkänner du vår användning av cookies. Läs mer om hur vi använder cookies här.
Sveriges ledande takentreprenadsföretag

Personal

IEAB-Karta_personal_230px
Regionskontor Syd
Box 848
201 80 Malmö
Telefon: 040- 24 74 00
Fax: 040-24 74 69
Regionskontor Väst
Box 58 
250 54 Helsingborg
Mobil: 070-524 74 75
   
Regionskontor Öst
Hornvägen 3
746 50 Bålsta
Telefon: 0171-55151
Fax: 0171-55130
Regionskontor Mitt
Verktygsvägen 12
553 02 Jönköping
Telefon: 036-18 72 90
Fax: 036- 18 72 91
 
 

Malmö

     
Jimmy Nilsson
Jimmy Adlerberth 
VD
Malmö 
Tel. 040-24 74 53
Mobil 073-625 58 42
Fax 040-24 74 69
jimmy.adlerberth@bmigroup.com
Icopal Cecilia Rising
Cecilia Rising
PROJEKTLEDARE TAK OCH PLÅT
Malmö
Tel. 040 24 74 71
Mobil 070 624 74 71
cecilia.rising@bmigroup.com
 
Monica Zamani Monica Zamani
ENTREPRENADASSISTENT
Malmö
Tel. 040-24 74 70
Mobil 070-624 32 30
Fax 040-24 74 69 
monica.zamani@bmigroup.com
Linda Persson 
Linda Persson
ARBETSLEDARE
Malmö
Tel. 040-24 74 23
Mobil 073-625 45 02
Fax 040-24 74 69
linda.persson@bmigroup.com
       
Johan Andersson 
HÄLSA/SÄKERHET
Malmö
Mobil 073-600 16 88 
johan.andersson@bmigroup.com
 

Martin Wredberg
PROJEKTLEDARE
Malmö
Mobil 073-625 37 04
martin.wredberg@bmigroup.com

 
Hans Ake Ohlsson
Hans Åke Ohlsson
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Malmö/Österlen
Tel. 040-24 74 77
Mobil 070-518 74 77
Fax 040-24 74 69
hans. ake.ohlsson@bmigroup.com

Otto Persson
PROJEKTLEDARE
Österlen
Mobil 073-625 58 05
Fax 040-24 74 69
otto.persson@bmigroup.com

       
Mikael Prahl
 

Mikael Prahl
KALKYL
Malmö
Tel. 040-24 74 73
Mobil 070-336 97 02
Fax 040-24 74 69
mikael.prahl@bmigroup.com

 
Lars Fredriksson
 
Lars Fredriksson
BRANDSKYDD /
AVD.CHEF
Tel. 040-24 75 53
Mobil 073-625 74 34
lars.fredriksson@bmigroup.com
 
 
Peter Bernhardsson
Peter Bernhardsson
BRANDSKYDD /
PROJEKTLEDARE
Malmö
Mobil 073-625 74 35
peter.bernhardsson@bmigroup.com
Thomas Widegren
BRANDSKYDD/ TEKNIKER
Stockholm 

thomas.widegren@bmigroup.com
       
 

Säffle och Karlstad

   
Patrik Hermansson
ARBETSLEDARE
Mobil 073-625 44 14
patrik.hermansson@bmigroup.com
 
 

Helsingborg

Thomas Nilsson
Thomas Nilsson
ENTREPRENADCHEF
REGION VÄST
Helsingborg
Mobil 070-524 74 75
thomas.nilsson@bmigroup.com  
 
Anders Ström
PROJEKTLEDARE 
Mobil 073-600 56 31
Anders.strom@bmigroup.com
 
 

Halmstad

Kenneth Lysell Kenneth Lysell
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Halmstad
Tel. 040-24 74 28, 035-10 09 75
Mobil 070-324 74 76
Fax 035-10 05 87
kenneth.lysell@bmigroup.com 
 

Samuel Nyholm
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Södra Halland
Tel. 035-10 09 75
Mobil 070-665 86 50
Samuel.nyholm@bmigroup.com

 

Mats Ekberg
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Norra Halland
Mobil 070-910 34 40
mats.ekberg@bmigroup.com 

   
 

Jönköping

 
Mats Hafström
ARBETSLEDARE
Jönköping
Mobil 0708-47 74 08
mats.hafstom@bmigroup.com
 
Mikael Sandberg
ARBETSLEDARE
Jönköping
Tel. 040-24 74 03
Mobil 070-354 67 54
mikael.sandberg@bmigroup.com
Peter-Persson_web Peter Persson
SÄLJARE /
PROJEKTLEDARE
Jönköping och Falköping
Tel. 0515-105 12
Mobil 070-284 83 72
peter.persson@bmigroup.com
   
 

Falköping

     
  Billy Hermansson
ARBETSLEDARE
Falköping
Mobil 0736-10 59 36
billy.hermansson@bmigroup.com
  Jan Uddenstig
ARBETSLEDARE
Falköping
Tel. 0515-170 37
Mobil 073- 182 27 89
jan.uddenstig@bmigroup.com
Peter-Persson_web Peter Persson
SÄLJARE /
PROJEKTLEDARE
Jönköping och Falköping
Tel. 0515-105 12
Mobil 070-284 83 72
peter.persson@bmigroup.com
   
 

Värnamo

     
Mikael Hardarsson
Mikael Hardarsson 
SÄLJARE/PROJEKTLEDARE
Tel. 040-247414, 0370-15520
Mobil 070-847 74 04
mikael.hardarsson@bmigroup.com
 

Christofer Hardarsson
ARBETSLEDARE

Mobil 073-600 56 31
christofer.hardarsson@bmigroup.com

 

Stockholm

Johan Forell
ENTREPRENADCHEF
REGION ÖST
Stockholm
Tel. 0171-468885
Mobil 070-645 84 20
Fax 0171-55130
johan.forell@bmigroup.com
Ane Hellstrom
Ane Hellström
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Stockholm
Tel. 0171-468888
Mobil 070-820 55 02
ane.hellstrom@bmigroup.com
 
 
Gunilla Andersen
ENTREPRENADASSISTENT
Stockholm
Tel. 0171-468889 
Mobil 070-820 73 72
gunilla.andersen@bmigroup.com
Icopal-Fredrik-Kjellander 
Fredrik Kjellander 
PROJEKTLEDARE
Stockholm
Mobil 070-645 08 10
fredrik.kjellander@bmigroup.com
 
Peter Fridstrand
KALKYLATOR 
Stockholm
Mobil 070-820 55 07
peter.fridstrand@bmigroup.com
 
 
Stockholm Säffle Falköping Jönköping Värnamo Halmstad Simrishamn Helsingborg Malmö