Denna webbplats använder cookies. När du går vidare på icopalentreprenad.se godkänner du vår användning av cookies. Läs mer om hur vi använder cookies här.
Sveriges ledande takentreprenadsföretag

Personal

IEAB-Karta_personal_230px
Regionskontor Syd
Box 848
201 80 Malmö
Telefon: 040- 24 74 00 
Regionskontor Väst
Box 58 
250 54 Helsingborg
Mobil: 070-524 74 75
   
Regionskontor Öst
Hornvägen 3
746 50 Bålsta
Telefon: 0171-55151
Fax: 0171-55130
Regionskontor Mitt
Verktygsvägen 12
553 02 Jönköping
Telefon: 036-18 72 90
Fax: 036- 18 72 91
 
 

Malmö

     
Jimmy Nilsson
Jimmy Adlerberth 
VD
Malmö 
Mobil 073-625 58 42
jimmy.adlerberth@bmigroup.com
Icopal Cecilia Rising
Cecilia Rising
PROJEKTLEDARE TAK
Malmö
Mobil 070 624 74 71
cecilia.rising@bmigroup.com
 
Monica Zamani Monica Zamani
ENTREPRENADASSISTENT
Malmö
Mobil 070-624 32 30
monica.zamani@bmigroup.com
Linda Persson 
Linda Persson
ARBETSLEDARE
Malmö
Mobil 073-625 45 02
linda.persson@bmigroup.com
       
bmi_180829_lo_31_Rasmus_jönnerheim

Rasmus Jönnerheim
PROJEKTLEDARE
Malmö

rasmus.jonnerheim@bmigroup.com

Mikael Prahl

Mikael Prahl
KALKYL
Malmö
Mobil 070-336 97 02
mikael.prahl@bmigroup.com

 

 

Magnus Eriksson
PROJEKTLEDARE
Österlen
Mobil 070-518 74 77
magnus.eriksson@bmigroup.com

   
 
Peter Bernhardsson
Peter Bernhardsson
BRANDSKYDD /
PROJEKTLEDARE
Malmö
Mobil 073-625 74 35
peter.bernhardsson@bmigroup.com
Thomas Widegren
BRANDSKYDD/ TEKNIKER
Stockholm 

thomas.widegren@bmigroup.com
 

Johan Fägerlind 
REGIONCHEF SYD
0736-25 37 04 
johan.fagerlind@bmigroup.com

   
 

Säffle och Karlstad

   

Johan Fagerlind
REGIONAL MANAGER

Mobil 073-625 37 04
johan.fagerlind@bmigroup.com

 
 

Helsingborg

Jens Wittström
PROJEKTLEDARE
Helsingborg
Mobil 073-600 56 31
jens.wittstrom@bmigroup.com 

 
 
 

Halmstad

Kenneth Lysell Kenneth Lysell 
REGIONCHEF VÄST 
Halmstad
Mobil 070-324 74 76
kenneth.lysell@bmigroup.com 
 

Samuel Nyholm
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Södra Halland
Mobil 070-665 86 50
Samuel.nyholm@bmigroup.com

 

Mats Ekberg
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Norra Halland
Mobil 070-910 34 40
mats.ekberg@bmigroup.com 

   
 

Jönköping

 
Mats Hafström
ARBETSLEDARE
Jönköping
Mobil 0708-47 74 08
mats.hafstom@bmigroup.com
 
Mikael Sandberg
ARBETSLEDARE
Jönköping
Mobil 070-354 67 54
mikael.sandberg@bmigroup.com
Peter-Persson_web Peter Persson
REGIONCHEF MITT
Jönköping och Falköping
Mobil 070-284 83 72
peter.persson@bmigroup.com
   
 

Falköping

     
  Billy Hermansson
ARBETSLEDARE
Falköping
Mobil 0736-10 59 36
billy.hermansson@bmigroup.com
  Jan Uddenstig
ARBETSLEDARE
Falköping
Mobil 073- 182 27 89
jan.uddenstig@bmigroup.com
Peter-Persson_web Peter Persson
REGIONCHEF MITT
Jönköping och Falköping
Mobil 070-284 83 72
peter.persson@bmigroup.com
   
 

Värnamo

     
Mikael Hardarsson
Mikael Hardarsson 
SÄLJARE/PROJEKTLEDARE
Mobil 070-847 74 04
mikael.hardarsson@bmigroup.com
 

Christofer Hardarsson
ARBETSLEDARE
Mobil 073-600 56 31
christofer.hardarsson@bmigroup.com

 

Stockholm

Johan Forell
ENTREPRENADCHEF
REGION ÖST
Stockholm 
Mobil 070-645 84 20 
johan.forell@bmigroup.com
Ane Hellstrom
Ane Hellström
SÄLJARE / PROJEKTLEDARE
Stockholm
Mobil 070-820 55 02
ane.hellstrom@bmigroup.com
 
 
Gunilla Andersen
ENTREPRENADASSISTENT
Stockholm  
Mobil 070-820 73 72
gunilla.andersen@bmigroup.com
Icopal-Fredrik-Kjellander 
Fredrik Kjellander 
PROJEKTLEDARE
Stockholm
Mobil 070-645 08 10
fredrik.kjellander@bmigroup.com
 
Peter Fridstrand
KALKYLATOR 
Stockholm
Mobil 070-820 55 07
peter.fridstrand@bmigroup.com
 
 
Stockholm Säffle Falköping Jönköping Värnamo Halmstad Simrishamn Helsingborg Malmö